9192Kişi Şuanda Sohbet Ediyor

Hemen Sohbete Başlayın, Yeni Arkadaşlar Edinin...

BLOG : Sesli Chat Nedir?

Sesli Chat Nedir?

Sesli Chat Nedir ?

Sesli chat nedir sorusuna kısa olarak cevap vermek gerekirse;

Chat:İngilizce'de samimi konuşmak,gevezelik etmek,sohbet etmek anlamındadır.Sanal alemde ise görüntülü-görüntüsüz,sesli-sessiz veya değişik şekillerde,Mirc,ICQ,MSN,Skype v.b programların üzerinde yapılan bir iletişim çeşitidir.

Sesli Chat:Web sitesi üzerinden bir veya daha fazla kişiyle Web kamerası ve mikrofon yardımı ile sesli ve görüntülü bir şekilde karşı tarafla konuşmayı sağlayan bir platformdur.

Sesli chat bir çok kişi tarafından yoğun olarak kullanılan bir iletişim çeşitidir.Sesli chat'in bu kadar yoğun kullanılmasının bir çok nedeni vardır.Bunlara kısaca değinmek gerekirse;

Sesli chat ekonomiktir:Arkadaş,aile ve çevremizdeki insanlrla çokca kullandığımız telefon ücretlerinin büyük bir bölümünden kurtulmayı sağlar.Ekonomik olması nedeniyle, özellikle yurt dışında yaşayan gurbetçilerimiz ve aileleri tarafından çok fazla kullanılmaktadır.Sesli chat olarak görüşme yapıldığında, birden çok kişi ile aynı anda, sınırsız bir şekilde, hem sesli hem de görüntülü konuşma imkanı tanır.Bunu yaparkende ayrıca bir ücret ödemeden, yalnızca internet kotanızdan yersiniz.

Sesli chat güvenilirdir:Sesli chat ile iletişimde olduğunuz kişinin sesiyle birlikte görüntüsünün de olması nedeniyle, özellikle ilk defa görüştüğünüz veya kim olduğundan emin olamadığınız kişilerin görülmesini sağlar.

Sesli chat samimi bir ortam sağlar:Sesli chat,diğer iletişim araçlarından daha fazla samimiyet sağlar.Diğer iletişim araçlarından farklı olarak ses ve görüntü paylaşımı olması, iletişim içinde olan kişilerin birbirine daha yakın ve daha sıcak bir ortamda bağ kurmasını sağlar.

25 Tem 2017 428 Görüntüleme

1 YORUM YAPILDI

  1. Duru

    25/07/2017 21:44  

    En Samimi Dostlukların kuruldugu ,Sıcak bir Aile ortamını aratmayan Sanal Alemdeki tek adresimiz www.sesliduy.com

Gönder